מה חשיבותו של עיסוי לתינוקות?

עיסוי תינוקות הוא דרך חיים המשפיעה על הקרבה, התקשורת והביטחון של התינוק, ויוצרת תחושה שהוא אהוב ומוערך על ידי התא המשפחתי. העיסוי מקנה ביטחון לתינוק, מחזק מערכות שונות בגופו, מפתח את ההקשבה והשפה הלא מילולית שבינינו, עוזר למערכת העיכול שרק מתחילה להתפתח, מקל על כאבי בטן, גזים, קוליק ועצירות, משפיע על שנת התינוק ומאפשר זמן איכות קסום של הורה ותינוק.

האמון שמתפתח אצל התינוק הודות לעיסוי יהווה בסיס לבניית דימוי עצמי חיובי. כמו כן יסייע להתפתחות פיזיולוגית וקוגנטיבית תקינה. העיסוי אינו עיסוי רפואי, אלא אמצעי להבעת אהבה דרך מגע. המגע מרכך את המעבר החד משהייה ברחם החמים והנעים אל אוויר העולם הקר. הנגיעה, הליטוף והעיסוי מהווים מזון לתינוק (פרדריק לה בואיה "ידיים אוהבות").

להזמנות מלאו את הטופס או חייגו 052-3974800

כיצד מתבצע עיסוי לתינוק?

העיסוי מתבצע בחדר הטיפולים החמים והנעים שלנו (או בבית הלקוח בחדר מחומם). אנו פורשים מזרן על גבי הרצפה ועליו סדין נקי ונעים למגע. נשתמש בשמן צמחי איכותי שמתאים לעורם העדין של תינוקות (שמן שקדים לדוגמה), ונוכל להוסיף גם טיפה או שתיים של שמן אתרי שמתאים לתינוקות (קמומיל, למשל). לפני שנתחיל את העיסוי נדאג לכך שהתינוק יהיה נינוח ורגוע. יש חשיבות עליונה לכך שהטיפול יתבצע רק כאשר התינוק שבע, בריא, לא עייף במיוחד ולא בוכה.

כשהתינוק מוכן ומאפשר לנו, אנו מפשיטים אותו ומתחילים לחמם שמן בידיים. תוך התבוננות בתינוק ובתגובותיו אלינו, נניח את הידיים החמימות שלנו על גוף התינוק ונתחיל בעיסוי עוטף, רך ואוהב. אנו מתחילים את העיסוי ממרכז הגוף לכיוון החוץ, ומושכים את התנועות עד הסוף, כאשר כל תנועה משלבת מגע רך, בטוח ועוצמתי. שתי הידיים נוגעות בתינוק ולא מתנתקות מגופו אף לא לרגע. אנו קשובים אל התינוק באוזננו ובמבטנו, ושומרים איתו על קשר עין לאורך כל העיסוי.

בסוף הטיפול נכניס את התינוק לאמבט חמים ונעים כדי להוריד מגופו את שאריות השמן, וכן על מנת להחזיר אותו לתחושות הרחם העוטפות והמרגיעות.

כמה זה עולה?

ניתן להזמין עיסוי תינוקות כעיסוי בודד במחיר של 80 ₪.

מומלץ מאוד כשי מתנה לאישה אחרי לידה; ניתן לשלב את עיסוי התינוק גם עם סדנת עיסוי תינוקות לאם הטרייה. בצורה זו תוכל האם להמשיך ולעסות את התינוק בבית כדרך חיים, ולא כחוויה חד פעמית.

להזמנות מלאו את הטופס או חייגו 052-3974800