בריאות העובד וחשיבותה לעסק

תוכן עניינים

מתי בפעם האחרונה דאגתם לבריאות העובדים בעסק או בארגון?

לא משנה מה תחום העיסוק שלהם, חבילות ספא בצפון לעובדים שלכם הם חובה לכל ארגון מאחר והם ודאי סובלים משחיקה כלשהי. בין שהם עובדי משרד הישובים כל היום מול מסכים ומסמכים, ובין שהם עובדים בשטח בתנאים משתנים – הבריאות הפיזית והנפשית של עובדיכם, תקבע גם את פריון העבודה שלהם.

מכיוון שהשקעה בעובד היא בסופו של דבר גם השקעה בעסק, הנה כמה טיפים ועצות שיסייעו לכם לסייע להם.

ייעוץ ארגונומי בעסק

כל עובדי המשרד והמחשב עושים את עבודתם, או לפחות את רובה ככולה, במצב ישיבה. לאחרונה התפרסם שישיבה מרובה מעלה משמעותית את הסיכון לחלות בסרטן, וכן בסדרה שלמה של בעיות רפואיות כגון השמנה, סוכרת, כאבי גב, מחלות לב ועוד.

מעבר לכך, הבהייה המתמדת במסכי מחשב והעיסוק הבלתי פוסק בעכבר ובמקלדת, יצרו מחלות מחשב שלא היו קיימות עד לפני 20 או 30 שנה. דלקות גידים ומפרקים וכן בעיות עיניים, הם מהבעיות הבולטות והניכרות ביותר בקרב אוכלוסיית עובדי המחשבים.

אז מה עושים? כיום ניתן לקבל ייעוץ ממומחים לסביבת עבודה תקינה (ארגונומיה). הייעוץ כולל התאמה של אביזרי המחשב, הכיסאות והשולחנות לעובדים, לצד הקניית הרגלים נכונים לעבודה מול מחשב: קימה מהעמדה כל שעה והפעלת הגוף למשך כמה דקות, מיקוד הראייה בנקודה רחוקה במרחב על מנת למנוע בעיות עיניים בעקבות בהייה במסך המחשב ועוד.

ימי כיף לעובדים

מעיסויים במקום העבודה ועד יוגה צחוק וימי כיף וגיבוש לעובדים – כל פעילות המוציאה את עובדי הארגון מהשגרה היא בהחלט מבורכת. כיום לא חסר ספקי-שירותים בתחום הזה, וריבוי האפשרויות נותן למנהלי ארגונים ומשאבי אנוש מגוון אופציות בלתי נדלה.

מגע אנושי הוא אחד מהקסמים האמיתיים, המשפיעים השפעה חיובית כמעט מיידית על כל אחד. עיסוי במקום העבודה או במקום מרוחק (עדיף, מכיוון שהוא נייטרלי ואינו מתרחש בסביבת העבודה) יכול לעשות פלאים לעובדים – משיפור מיידי במצב הרוח ועד עלייה בפריון העבודה בשבועות ובחודשים שלאחר מכן. עצם העובדה שמקום העבודה מוכן להשקיע בעובדיו בצורה שכזו, גם היא מחוללת פלאים ביחסי עובד-מעסיק.

יוגה צחוק היא עוד אחד מהטרנדים המוצלחים ביותר בקרב ארגונים. מכיוון שצחוק הוא פעולה מדבקת, קשה להישאר אדישים למנחה שעושה הכול כדי שתצחקו. וככל שיותר אנשים מתחילים לצחוק, כך כל השאר נדבקים בצחוקייה. הגוף לא מבחין בין חיוך אמיתי למזויף והוא משחרר חומרים כימיים מרגיעים לזרם הדם בכל מקרה, אבל צחוק אמיתי מהבטן במשך דקות ארוכות משפיע השפעה חיובית של ממש על לחץ הדם ועל התחושה הכללית, הן הפיזית והן הנפשית.

יום כיף לעובדים בצפון יכול לכלול כל-כך הרבה פעילויות, עד שלעולם לא תשבעו מהן: טיולים מסוגים שונים, מסעות ניווט, ריקודים, עמדות משחק, אירועי חברה, פעילויות שטח (ODT), בישול בשטח והרשימה יכולה להמשיך. כל פעילות שוברת-שגרה תורמת להפחתת העומס בעבודה ולתחושה טובה אצל העובדים. בהחלט כדאי.

סדנאות בריאות לעובדים

גם פה קיים מגוון רחב של אפשרויות, הן כסדנה במקום העבודה והן כחלק מטיול יומי או בפורמט אחר:

  • הרצאות אודות אכילה נכונה ופעילות גופנית
  • סדנאות להכנת אוכל בריא, כולל התנסות מעשית
  • הרצאות אודות ניקוי רעלים מהגוף במגוון שיטות
  • שינוי הרגלי האכילה במקום העבודה באמצעות הספקת ארוחות
  • ועוד

רוצים להזמין עיסויים, אירועי חברה או ימי כיף לעובדים? מלאו את הטופס או חייגו 052-3974800

מאמרים נוספים

/ 5.

דילוג לתוכן